poniedziałek, 5 maja 2014

Dunajská Streda bodovala

Po výhře 2:1 v Trnavě ztrácí Dunajská Streda na předposlední Nitru tři body . Jozef Rejdovian z Dukly ( uprostřed ) , Tomáš Kóňa (vlevo ) a Vitor Anselmo (vpravo ) ze Senice během zápasu 21. kola slovenské fotbalové Gambrinus ligy . Foto : TASR BRATISLAVA . Sestupem namočený tým FK DAC 1904 Dunajská Streda zvítězil v sobotním zápase 21. kola fotbalové Gambrinus ligy na hřišti Spartaku Trnava nečekaně 2:1 a vyhrabal se ze dna tabulky. O výhře hostů rozhodl dvě minuty před koncem řádné hrací doby Roman Gergel . Dunajská Streda tak bodovala i ve druhém jarním vystoupení av tabulce přeskočila Nitru , která klesla průběžně na poslední příčku .

AS Trenčín potvrdil roli favorita a zdolal Zlaté Moravce 2:1 , přestože od 68. minuty dohrával bez vyloučeného Madu . Trenčan si tak drží se Zlatými Moravcích na domácím hřišti příznivou bilanci , v šesti vzájemných duelech s Vion -em na Sihoti ještě doma ani jednou neprohráli . AS snížil ztrátu na vedoucí Slovan na tři body , bratislavský tým však má šanci opět získat šestibodový náskok, pokud v pondělí vyhraje v Nitře. V dalším sobotním utkání prohrál MFK Ružomberok doma s MFK Košice překvapivě hladce 0:3 . Dva góly hostů vstřelil Oumar Diaby . Dukla Banská Bystrica zdolala FK Senica i díky dvěma trefám Jakuba Považanca 3:1 . FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 ( 0:1 ) Branky : 85. Procházka – 6. Ujlaky , 88. Gergel . Rozhodčí: Leško , ŽK : Sabo , Janečka , Procházka – Szarka , Brašeň , ČK : 48. Janečka za 2. ŽK , 3150 diváků.