niedziela, 4 maja 2014

Rozhodla o tom tříbrankovaý smršť

Hokejisté Salavat Julajev Ufa v sestavě se slovenský útočníkem Tomášem Záborského nestačily v úvodním zápase 1. kola play off KHL doma na Torpedo Nižnij Novgorod a podlehli mu 1:3 . Foto : Ilustrační – TASR MOSKVA . Hráči Metallurg Magnitogorsk úspěšně vstoupili do play – off ve Východní konferenci Kontinentální hokejové ligy ( KHL ) , když v sobotním prvním duelu čtvrtfinále porazili na vlastním ledě Admiral Vladivostok 3:1 . Tohtosezónny nováček soutěže se sice v úvodu duelu ujal vedení gólem Bělorusa Alexeje Ugarova , domácí však ještě v úvodní části otočili skóre , především díky dvěma přesným zásahům českého útočníka Jana Kováře .

Stejným výsledkům jako Magnitogorsk vítězilo i Torpedo Nižnij Novgorod v Ufě . Slovenská útočník Tomáš Záborský strávil na ledě přes 17 minut a branku soupeře ohrozil jednou střelou . Barys Astana rozhodl o svém vítězství nad Avtomobilistu Jekatěrinburg až v úvodu druhého prodloužení , když se prosadil Roman Savčenko . Slovenská bek kazašského týmu  Kristián Kudroč se do statistik zapsal dvěma dvouminutový tresty. Sibir Novosibirsk se ujal vedení v sérii proti Kazani triumfem 3:1 na její ledě . Rozhodla o tom tříbrankový smršť hosty v druhé části hry . V Západní konferenci zvládl obhájce Gagarinova poháru Dynamo Moskva i druhý duel série proti Lokomotivu Jaroslavl . Moskvané zvítězili 2:1, v jejich sestavě opět chyběl zraněný slovenský obránce Dominik Graňák . Méně se už dařilo druhému moskevskému klubu CSKA . Slavný armádní klub z hlavního města Ruska táhl proti SKA Petrohrad znovu za kratší konec av sobotu mu podlehl 1:5 . Petrohradčania vedou v sérii 2:0 .